Od 27.06.2024 do 28.06.2024 naše jednotka vyjela 7x k událostem spojené s další vlnou přívalových dešťů. V pátek odpoledne se obcí Blížejov prohnala první vlna dešťů a naše jednotka byla povolána k první události okolo druhé hodiny odpolední. V prvním případě se jednalo o zaplavení zahrady a sklepních prostor u rodinného domu, kde jsme museli čekat na opadnutí vody přitékající z polí, aby bylo možné zbylou vodu odčerpat. Následně jsem přejeli k dalšímu rodinnému domu, kde jsme instalovali pytle s pískem a rovnou jeli naložit další pytle, které jsme hned dávali do základní školy k zamezení prostupu vody z chodby do místností. Po ukončení činnosti v základní škole jsme přejeli ke sběrnému dvoru, kde jsme vyčistili kanalizace, aby voda z polí mohla lépe odtékat. Potom přišla druhá vlna přívalového deště a situace v obci se zhoršila. Znovu jsme přejeli do základní školy, kde už došlo k zatopení suterénu. Bylo nasazeno kalové čerpadlo na odčerpávání vody a dodány ještě pytle s pískem před dveře. Voda okolo školy stoupla a bylo třeba evakuovat 10 dětí, které jsme pomocí dopravního automobilu dovezli k rodičům. Mezitím voda zaplavila nádvoří a 9 bytů v domově pro seniory. Na pomoc přijeli jednotky HZS Domažlice, JSDH Domažlice a JSDH Horšovský Týn. Zde bylo provedeno odčerpání vody, úklid bahna a byly nasazeny vysoušeče a bylo třeba evakuovat jednu imobilní osobu. Následně jednotky přejíždí k dalšímu odčerpání vody u dalších rodinných domů a naše jednotka přejíždí na čerpání vody k obchodu s potravinami a k místní hospodě, kde voda zaplavila celý sklep. K večeru, kdy voda začala pomalu opadat, bylo možné provést částečné mytí komunikace od nánosu bahna a štěrku. Po ukončení čerpání se jednotka vrací ve večerních hodinách zpět na základnu. V pátečních ranních hodinách jsme opět vyjeli na likvidaci škod po přívalovém deště z předchozího dne. Společně s jednotkou JSDH Horšovský Týn jsme provedli úklid bahna u rodinného domu. Potom naše jednotka přejíždí na čerpání vody ze sklepa a mytí komunikace po obci od bahna. V odpoledních hodinách přišel další déšť, který zvedl hladinu rybníku a došlo k jeho opětovnému vylití na kruhový objezd a voda se dostala až k železničnímu přejezdu. Déšť nebyl tak intenzivní a tak po ustání deště a opadnutí vody jsme provedli další oplach komunikace od kruhového objezdu až k přejezdu.