Dne 06.11.2021 se naše jednotka zúčastnila výcviku v Horšovském Týně. Námětem cvičení byl požár půdního prostoru v budově staré základní školy v Horšovském Týně. Na místě jednotky : JSDH Horšovský Týn, JSDH Miřkov, JSDH Blížejov

Po dojezdu na místo se jednotky shromáždili u hasičárny v H.Týně, kde se seznámili s plánem cvičení a následně se přesunuly na pozemek u staré ZŠ.  Členové jednotek provedli uživatelskou kontrolu dýchacích přístrojů, mezitím se se utvořily průzkumné skupiny, zasahující členové se vybavili dýchací technikou a začali prohledávat objekt.

První skupina provedla průzkum se zavodněným proudem, kde proběhla následná simulace výbuchu a několik osob zůstalo zavalených uvnitř objektu.

Postupně byly do objektu vysílány skupiny v dýchací technice, aby provedly průzkum v zakouřeném prostředí a bylo provedeno vyhledání a záchrana osob. Hasiči vynesli z objektu několik osob a poskytli předlékařskou pomoc a dále byla vynesena desetikilová propanbutanová láhev.

Po ukončení cvičení si naše jednotka ještě vyzkoušela různé způsoby vnikání do uzavřených prostor.