Dne 27.02.2022 se konal výcvik jednotek SDH Blížejov a SDH Osvračín. Námětem výcviku byl požár ve sklepních prostorách bývalého zámečku v Blížejově. Při příjezdu jednotek na místo se utvořily průzkumné skupiny, členové se vybavili dýchací technikou a začali s průzkumem sklepních prostor s nataženým vodním vedením. Při průzkumu sklepních prostor bylo provedeno vyhledávání a záchrana osob. Průzkumná skupina našla v zakouřeném sklepním prostoru osobu ( figurínu ),  kterou vynesla z objektu. Na figuríně si jednotky procvičili základy první pomoci s možným využitím AED. Další skupina v dýchací technice průzkumem nalezla propanbutanovou láhev, kterou vynesla ven z objektu a následně provedla její ochlazení.

Dále jednotky prováděli nácvik dálkové dopravy vody. Bylo rozvinuto dopravní vedení od místního rybníka, kde přes plovoucí čerpadla byla voda tlačena do CAS.

Cvičení umožnilo jednotkám vyzkoušet si zaběhnuté postupy v simulovaných podmínkách.